Dobrovolnická akce Ukliďme svět

Ukliďme svět

Jistě již z minulých let znáte akci Ukliďme svět, kdy se většinou o jednom z prvních jarních víkendů sejdeme a společně uklízíme. V loňském ročníku jsme kvůli pandemickým opatřením nemohli zorganizovat hromadný úklid a proto jsme se rozhodli akci vést po delší dobu a úklidoví dobrovolníci se mohli zapojit individuálně.

Letos volíme kombinaci obou přístupů.

Takže, počínaje dneškem (26.3.) až do příští neděle (3.4.) se můžete do této dobrovolnické úklidové akce zapojit. ikona souboruPlakát akce.

Pokud chcete uklízet individuálně:

  • ... a nemáte vlastní velké pytle nebo rukavice na sběr odpadu, vyzvedněte si je v Pečeckých službách (Tř. Jana Švermy 49) a to v rámci otevírací doby (po-pá 6-11, po + st 12-16)
  • pytle se sesbíraným odpadem zavažte tak, aby se nevysypaly a vyfoťte místo, kde jste je zanechali
  • na údálost na facebooku města Pečky (https://fb.me/e/5Kjse97ju) nebo na email janackova@nasepecky.cz prosím zašlete informaci o tom, jakou lokalitu jste uklidili (ulici, oblast) a kde jste uložili pytle s přiloženou fotografií

Na této facebookové údalosti budeme pravidelně informovat o tom, která místa jsou již uklizená, abychom pokryli co nevětší plochu našeho města.

Pokud preferujete hromadný úklid, potkáme se v sobotu 2.4., v 9:00 na Masarykově náměstí před městským úřadem. Pokud máte, pytle a rukavice si vezměte s sebou. Pokud ne, budou na místě k dispozici.

Prosíme, při úklidu dodržujte zásady vlastní bezpečnosti a v případě, že naleznete nebezpečný odpad nebo černou skládku, informaci předejte emailem na janackova@nasepecky.cz.

Oceníme také jakékoliv fotky z vašeho úklidu - ať už porovnání uklízeného místa před a po úklidu, úklidové skupiny a nebo největší odpadkové kuriozity.

Společnými silami zvládneme vše, tak proč ne i tento jarní úklid? Těšíme se na setkání a také na co nejvíce sesbíraného odpadu! Předem děkujeme všem dobrovolníkům za účast a zájem udělat něco dobrého pro naše město!

Za organizační tým Viktorie Janáčková, radní města Pečky

Vytvořeno 27.3.2022 15:44:07 | přečteno 343x | myjj
load