Silnice II/329

V příštích dvou letech čeká město Pečky velmi rozsáhlá rekonstrukce páteřní komunikace pod označením II/329. Jedná se o komunikaci ve vlastnictví Středočeského kraje, který tuto akci objednává a platí. Začátek opravy je v křižovatce u autobusového nádraží, pro „pamětníky“ u bývalého Hotelu Karel IV a konec na kraji Peček směrem na Poděbrady. Jedná se tedy o ulici J.A. Komenského, Masarykovo náměstí a Tř. Jana Švermy. Práce budou probíhat na čtyři části postupným způsobem tak, aby byl vždy jeden pruh komunikace průjezdný. Samozřejmě budou muset být během stavby vyznačeny i objízdné trasy v bočních ulicích města.   V současné době je vydané stavební povolení s nabytím právní moci a je podána žádost o dotaci na IROP. Město Pečky se bude podílet na projektu úpravou křižovatek při výjezdu z náměstí u pošty a u kostela. Stavebními úpravami, narovnáním křížení, se zvýší bezpečnost obou křižovatek.

Přínosem rekonstrukce bude zhotovení chybějícího podloží silnice, odvodnění, snížení hlučnosti, doplnění cyklopiktogramů, zpomalovacího ostrůvku a úprava stávajících přechodů. Celkově si myslím dojde ke zvýšení bezpečnosti. Sporným řešením je výměna kamenných kostek za asfalt. Což samozřejmě rozděluje názory obyvatel, zda je to správně. Bohužel kamenná dlažba při stávající četnosti průjezdu tisíce vozidel denně nesplňuje hlukové limity. Kompromisem je požadavek města na to, aby kamenná dlažba byla použita na zadláždění parkovacích pruhů a míst pro přecházení.  Rada města proto schválila odkoupení části kamenných dlažeb a použití na zadláždění na Masarykově náměstí, v ul. V.B. Třebízského a v menší míře na Bačově.  V současné době se na tyto projekty připravují studie.

Nově bude zhotoven přechod ze stávajícího parkoviště u ul.  Za Sadem naproti zelenině a dále pak vzniknou zelené plochy v tzv. rozhledových trojúhelnících u každé křižovatky, čímž bude zajištěna bezpečnost, ale zároveň bude výrazně omezeno parkování a zásobování obchodů.  Doufám, že budeme ještě moci při realizaci zasáhnout, vzhledem k suchému letnímu období, do výběru druhu rostlin a typu záhonů, aby neusychaly.

Název / popis souboruVelikost / typ souboru
ikona souboruStavební povolení.pdf566.07 KB .pdf
ikona souboruSituace - část 2.pdf1.1 MB .pdf
ikona souboruSituace - část 1.pdf1.62 MB .pdf
ikona souboruZásady organizace výstavby.zip8.19 MB .zip


Vytvořeno 3.10.2019 10:36:01 | přečteno 961x | tana
load