Historie

rukodělný

Výtvarný kroužek „Šikula“

vznikl v naší knihovně vlastně na přání dětí jako pokračování kroužku „Tvořílek“, který z technických důvodů skončil. A tak jsme oslovili pí Jaroslavu Tomanovou a p. Františka Hálu, jestli by se tohoto úkolu neujali. Po jednom společném kurzu, kdy se střídaly hodiny výtvarné a kreativní se Šikula rozdělil podle potřeb a zaměření zájemců na dva samostatné kurzy.

Paní Tomanová ve svém rukodělném kurzu vyrábí s dětmi a jejich rodiči různé dekorace, sváteční ozdoby i záložky do knih a to pomocí decoupage, enkaustiky či pletou z papíru nebo pracují s hlínou a moduritem.

Pan Hála vede kurz výtvarný. Zde se účastníci seznamují s různými výtvarnými pomůckami – tužka, křída, uhel, pastel, tempera, olej, a technikami - základy perspektivy, stínování tužkou, tahy štětcem, základ krajiny, město v malbě, portrétní základy, tělo.

Kurzy jsou otevřeny vždy v září  a v únoru ukázkovou hodinou, kde se zájemci mohou dozvědět více o jednotlivých zaměřeních. Trvají 12 hodin a cena každého kurzu je 600,-Kč bez materiálu a pomůcek. Ty si zájemci nosí své nebo si je kupují v knihovně.

O novém kurzu se dozvíte z plakátů, e-mailů a webových stránek města – knihovna.  


Vytvořeno 29.1.2018 13:57:54 | přečteno 1163x | tana
load